Naujienos

Visa tiesa apie pirštinių pudrą

Pudros atsiradimo istorija

Pirmą kartą natūralaus latekso guminės pirštinės buvo panaudotos 1883 metais. Tačiau tik po beveik 11 metų, šis naujas išradimas buvo pradėtas naudoti kaip standartinė chirurginės procedūros dalis Johns Hopkins ligoninėje Amerikoje. Daug rašytinių archyvų byloja, kad chirurgas John‘as Hopkins‘as skundėsi, dėl sunkiai užmaunamų pirštinių ir dėl šios priežasties daugelis pirštines gaminusių įmonių pradėjo ieškoti efektyvaus lubrikanto, kuris pagelbėtų užsidedant pirštines.  Buvo išbandyta daug įvairių rūšių tepalų, ir beveik tuo pačiu metu visi gamintojai apsistojo ties talku. Pradžioje talką maišė su pataisais (augalas), bet vėliau liko tik talkas. Atlikti tyrimai parodė jog pataisai šiek tiek kenksmingi žmonėms. Talkas buvo naudojamas daugiau kaip 40 metų, kol galiausiai dar vienas atliktas tyrimas parodė, jog talku paliestos žaizdos sunkiau gyja, o komplikacijos kartais pasitaiko gana nemalonios.

Kukurūzų krakmolas, kaip pirštinių pudra, pirmą kartą buvo panaudotas  1947 metais, bet tik po kelių metų jis pradėtas naudoti vietoje talko. Iki 1975 m didžioji dalis visų pirštinių jau buvo gaminamos naudojant modifikuotą kukurūzų krakmolą. Valgomųjų kukurūzų krakmolas buvo absorbuojamas ir laikomas nedirginančiu.

Pudra ir pirštinės dabar

Ar jūs alergiški lateksui? – tai dažnai girdimas klausimas ligoninės registratūroje. Ypatingai to klausiama pacientų, kurie turi atvirų žaizdų arba, kuriems atliekamos operacijos, kadangi jie gali turėti tiesioginį kontaktą su latekso baltymais. Tačiau daugelis žmonių nežino, kad pirštinės su pudra gali sukelti tokia pačią alergiją, net jeigu jie ir neturi tiesioginio kontakto su pirštinėmis.

Kai pirštinės su pudra išimamos iš pakuotės arba nuimamos nuo rankų, yra akimirka kai pudros dalelės patenka į orą ( dažniausiai naudojama pirštinių pudra yra kukurūzų krakmolas). Tik 1/8 arbatinio šaukštelio naudojama vienai porai pirštinių, bet to užtenka, kad potencialiai kenksmingos latekso dalelės pasklistų ore. Kenksmingos yra tos dalelės, kurios nebuvo visiškai pašalintos nuo pirštinių paviršiaus, jų gamybos proceso metu. Įkvepiant šias daleles, jos gali suveikti kaip dirgiklis, kuris laikui bėgant vystosi į rimtas kvėpavimo takų alergijas, tiek pacientams, tiek tiems, kurie jas dėvi.

Yra įrodymų, kad kukurūzų krakmolo dulkės surenka ore esančias bakterijas, ir vėliau platina infekcijas.  Taip pat, atlikti tyrimai nustatė, kad kukurūzų krakmolas trukdo žaizdų gijimui.

Kukurūzų krakmolas naudojamas, kad būtų lengviau užsimauti pirštines. Pudra taip pat naudojama ant latekso gaminių formų, tokių kaip pirštinių, nes naudojant pudrą lengviau nuimti jau pagamintą gaminį nuo formos.

Šiuo metu dėl ankščiau minėtų komplikacijų, daugiau nei 90% vienkartinių ir 60% medicininių pirštinių naudojamų ligoninėse yra be pudros.  Pirštinės be pudros gaminamos naudojant chloravimą, kas labai palengvina pirštinių užsimovimą. Chloravimo procesas reikalauja daugiau plovimų gamybos metu, bet dėl to pirštines galima pagaminti su mažesniu latekso baltymų ir kitų chemikalų kiekiu, kas įtakoja mažesnį alerginių reakcijų kiekį. Kadangi gamybos procesas gaminant pirštines be pudros yra sudėtingesnis,  pirštinės be pudros yra šiek tiek brangesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *