Naujienos

Kaip išgaunamas lateksas

Lateksas yra išgaunamas iš kaučiuko medžio, kai medžio žievė yra įpjaunama. Sula yra natūrali žievės atauginimo medžiaga, kurią medis išskiria norėdamas atstatyti pažeidimą. Kai sula paliekama ant pažeisto medžio, ji po ilgo laiko sukietėja ir užtraukia medžio žaizdą. Taip žievė yra gydoma.  Siekiant užkirsti kelią latekso sulos sukietėjimui, į sulą yra dedami specialūs priedai iškart ją surinkus.

Naudojant skirtingas technologijas, jis gali būti perdirbtas į produktus, tokius kaip pirštinės, balionai ir daugelis produktų, kuriuos galima rasti kasdieninėje veikloje. Gamybos metu, vulkanizuojant natūralų lateksą, jam suteikiamos elastinės savybės. Šis procesas reikalauja papildomų chemikalų, kurie padidina galutinio produkto stiprumą, patvarumą ir tamprumą.

Lateksinės pirštinės

Kaučiuko sula naudojama gaminant latekso gaminius jau daugiau kaip 100 metų. Kai chemijos inžinieriai išmoko pridėti fenolio ir kai kurių kitų cheminių medžiagų dar prieš šildant gumą talpyklose, rankos formos maketai pradėti talpinti į skystą masę, taip gaunant lateksines pirštines.

Jei pirštinės turi būti tonuotos, dažai dedami, kai gumos mišinys yra kaitinamas. Skirtingi gamintojai naudoja skirtingas chemines medžiagas, saugo formules ir siekia išgauti aukščiausią stiprumą, elastingumą ir skaidrumą.

Pirštinių liejimo formos, su aplipusiu lateksu plaunamos, tam kad cheminių medžiagų kiekis būtų mažesnis. Skalavimas taip pat padeda sumažinti latekso baltymo kiekį, kuris yra reikšmingas latekso alergijos atsiradimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *