Naujienos

Latekso alergija, jos simptomai

Kurie latekso produktai sukelia alergiją?

Visi latekso produktai yra potencialūs alergijos sukėlėjai.  Dažniausiai tai produktai, pagaminti iš mišinių, kaučiuko latekso ar kitų komponentų.  Guminiai raiščiai, padangos, vonios kilimėliai ir dauguma kitų daiktų, kurie naudojami  kasdieniniame gyvenime, sudėtyje turi latekso. Alerginės reakcijos dažniausiai buvo siejamos su tokiais produktais kaip pirštinės, balionai, prezervatyvai, pirmiausiai dėl to, kad jie yra ploni ir lengvai išsitempia. Taip pat, dažniausiai šie produktai reaguoja tiesiogiai su oda.

Kas sukelia alergiją lateksui?

Alergija lateksui  yra pakankamai naujas iššūkis. Šio reiškinio priežastys nėra aiškios, nors manoma, kad jos susijusios su latekso naudojamu paskutiniais dešimtmečiais.  Per 1980-2000 metus  dauguma žmonių naudojo pirštines, kurios buvo prastos kokybės, jose buvo netinkamai pašalinti šarmai.

Pirmo tipo alergija pirmiausiai išryškėjo tarp hyper jautrių naudotojų, kuriems pasireiškė imunoglobulinų E (IgE) antikūnių sąlygojama reakcija į antigenus baltymams, kurie yra kai kuriuose latekso produktuose.

Anot kai kurių pranešimų, alergijos lygis tarp sveikatos apsaugos darbuotojų yra 3-17%. Dažnai sunku nustatyti, ar tai alergija latekso pirštinėms, latekso baltymui, chemikalams ar kitiems alergenams.

Latekso sukeltos alergijos simptomai

Alergija lateksui gali pasireikšti įvairiais simptomais ir sutrikimais:

Asmenims gali pasireikšti alerginė reakcija, panaši į šienligę, kai ore pasklidusios latekso dalelės yra įkvepiamos kartu su pirštinių pudra, kuri atitrūksta nuo pirštinių. Alergijos lateksui simptomai yra kosulys, užgulta nosis, niežtinčios ir ašarojančios akys, odos išbėrimas, dilgėlinė ar kvėpavimo pasunkėjimas.

Alerginis kontaktinis dermatitas. Jo simptomas – paraudusi ir išberta oda. Ši liga pakankamai dažnai paplitusi tarp reguliarių pirštinių nešiotojų. Alerginis kontaktinis dermatitas yra faktinė alerginė reakcija pirštinėms, kurios turi latekso baltymų ir kitų liekamųjų cheminių medžiagų, naudojamų gamybos procese. Odos bėrimas gali atsirasti per 24 – 48 val. po kontakto ir gali plisti į kitas kūno sritis už rankų. Bėrimas gali kisti ir virsti lizdinių plokštelių pavidalu.

Anafilaksinis šokas. Jis gali būti mirtinas. Reakcija pastebima iš karto po latekso poveikio ir sukelia kvėpavimo takų sunkius spazmus. Galvos svaigimas ir smarkiai sumažėjęs kraujo spaudimas gali sukelti sąmonės netekimą. Švokštimas, kalbos sutrikimai, sumišimas, greitas ir silpnas pulsas, melsva odos spalva, pykinimas, vėmimas ar viduriavimas yra taip pat galimi alergijos lateksui rodikliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *