Nitrilas yra nitrilo butadiene kaučiuko, dar žinomo kaip Buna-N ar “sintetinio kaučiuko” trumpinys.
Nitrilas yra sintetinis akrilonitrilo ir butadieno polimeras. Šios dvi medžiagos (monomerai) dedamos į nerūdijančio plieno talpą, naudojant karštą arba šaltą polimerizaciją, įvyksta cheminė reakcija ir gaunamas nitrilas.
Pradinio nitrilo stabilizavimui naudojamas filtravimas ir maišymas su antioksidantais. Toliau, skystis sukietinamas pridedant koaguliacijos priedų ir galiausiai plaunamas ir džiovinamas. Gaunamas galutinis produktas, kuris vadinamas “granuliuota guma”. “Granuliuota gumą” gamintojai suskystina ir gamina nitrilinius produktus, tokius kaip: kilimai, avalynė, klijai ir pirštinės.
Nitrilinių pirštinių laikymas (sandėliavimas)
Nitrilinės pirštinės tinkamos naudoti aukštose temperatūrose, bet neleiskite, kad tai Jus suklaidintų. Nitrilinės pirštinės turi būti laikomos: vėsioje, sausose ir tamsioje aplinkoje, kad būtų prailgintas jų sandėliavimo laikas. Nitrilo savybės prastėja esant šviesai, drėgmei ir karščiui.
Nitrilinių pirštinių dydis
Nitrilas nėra toks elastiškas kaip lateksas. Dėl to, labai svarbu išsirinkti tinkamą dydį. Jei pirštinės užsakomos keliems žmonėms, reiktų užsakyti ir skirtingų dydžių pirštines.
Nitrilinių pirštinių laikymas
Jei jūs pirštines laikėte neatidarytoje dėžutėje, sausoje, vėsioje ir tamsioje patalpoje, jos turėtų išlaikyti savo nepakitusias savybes iki 2 metų nuo jų įsigijimo. Jei Jūs jas turite ilgiau negu 2 metus, turėtumėte apsvarstyti galimybę jas pakeisti naujomis. Visos pirštinės laikui bėgant praranda savo savybes ir nitrilinės yra ne išimtis.
Su ar be pudros
Jei Jūs neapsisprendėte kokias pirštines užsakyti su pudra ar be jos, rekomenduojame pabandyti be pudros. Nitrilas nėra toks “lipnus” kaip lateksas ir dauguma žmonių neturi problemų užsidedant arba nusiimant pirštines.
Nitrilinių pirštinių pudra gali būti:
• Kukurūzų krakmolas
• Kalcio karbonatas
Jei manote, kad bet kuri iš šių medžiagų gali kenkti Jūsų darbo aplinkai, tada Jums būtina naudoti pirštines be pudros. Jei Jūs naudojate nitrilines pirštines medicinoje, kur dažnai susiduriate su atviromis žaizdomis, tai turėtumėt žinoti, kad neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad kukurūzų krakmolas sunkina žaizdų gijimą.
Nitrilinių pirštinių dėvėjimas
Nitrilinės pirštinės yra patvarios ir gali būti naudojamos ilgą laiką kol jos pradeda trūkinėti. Tai gali būti problema, nes naudojant ilgą laiką, Jūsų rankos tampa prakaituotos ir nešvarumų dalelės buvę ant Jūsų rankų prieš užsidedant pirštines, pradeda dirginti odą. Taigi norint to išvengti, dažnai keiskite pirštines.
Savaime suprantama, kad gydytojai, laugės, odontologai, tatuiruočių meistrai ir kiti, kurie darbo metu susiduria su krauju ir kitais kūno skysčiais, turėtų keisti pirštines po kiekvieno kliento. Tai yra būtina visiems pirštinių tipams, ne tik nitrilinėms.