Naujienos

Vienkartinės pirštinės odontologams

Natūralaus latekso alergija kelia didelį susirūpinimą šiandieninėms sveikatos priežiūros institucijoms.  Lateksui jautrūs pacientai ir sveikatos priežiūros darbuotojai turi padidintą rizika susidurti su produktais, kurių sudėtyje yra latekso, todėl sąlytis su lateksinėmis pirštinėmis, kelia ypatingą susirūpinimą. Šiai dienai, nėra žinomų vaistų nuo latekso alergijos, taigi vienintelis būdas yra atsisakyti produktų, randant jiems tinkamas alternatyvas, kurių sudėtyje nėra latekso.

Kalbant apie odontologiją, tai vienas greičiausių būdų sumažinti latekso alergijos rizika yra akivaizdus: pradėti naudoti pirštines, savo sudėtyje neturinčios latekso. Perėjimas prie sintetinių pirštinių, tokių kaip nitrilinės, yra svarbus žingsnis kuriant darbo aplinką be latekso. Šios pirštinės, kaip ir lateksinės, pasižymi puikiomis apsaugos, prisitaikymo ir jutimo savybėmis. Standartizuotas jų naudojimas pašalina, bet kokią atsitiktinę tikimybę panaudoti lateksines pirštines lateksui jautriems pacientams, taip sukeliant jiems alergiją.

Norint išsiaiškinti pirštinių stiprumą, jų naudojimo metu, buvo atlikta eilė tyrimų, pateikiame kelis iš jų.

 Korniewicz 2002 tyrimas

Tyrimui naudota 1988 vnt. vinilinių, 1006 vnt. vinyl/copolymerinių (pagrindinė medžiaga vinilas), 1052 vnt. lateksinių ir 1464 vnt. nitrilinių pirštinių.  Buvo imituotos įprastos naudojamo sąlygos ir įvertintas jų susidėvėjimas ir pralaidumas skysčiams. Testo neišlaikiusių pirštinių rodikliai: 8.2% vinilinių ir vinyl/copolymer, 2.2% latekso ir 1.3% nitrilo.

 Rego 1999 tyrimas

400 vnt. vinilinių, 300 vnt. lateksinių su pudra, 100 vnt. lateksinių be pudros ir 200 vnt. nitrilinių pirštinių. Buvo imituotos įprastos naudojamo sąlygos ir įvertintas jų susidėvėjimas ir pralaidumas skysčiams. Testo neišlaikiusių pirštinių rodikliai:

29.8% vinilinių, 2.3% lateksinių su pudra, 0% lateksinių be pudros, 2% nitrilinių.

Remiantis šiais tyrimais, matyti, kad vinilinės pirštinės turi didelį testo neišlaikiusių pirštinių kiekį, o nitrilo apsaugos savybės yra adekvačios lateksui ir tai efektyvi jo alternatyva. Nitrilas turėtų būti pasirinkimas, kur reikalingas vidutinis arba aukštas apsaugos lygis, įskaitant apsaugą nuo patogenų, kurie plinta per sąlytį su krauju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *